Masaj, Türkiye’de çok eski çağlardan beri amatörce uygulanagelen bir aktivite olsa da son yıllarda profesyonel salonlarda verilmeye başlanan bir hizmet sektörü halini almıştır. Bu hizmet masaj salonu olarak adlandırılan mekanlarda kişilere sunulmaktadır. Hayatın yorucu akışından kurtulup kendine zaman ayırabilen insanların önemli bir kısmının uğrak mekanı haline gelen masaj merkezi leri olarak sunulan terapiler ile profesyonel koşullarda masajla kendini daha iyi hissetmeye çalışan insanlar için vazgeçilmez bir ferahlama alanı olmaktadır. Avcılar masaj salonu markası aldı altında sizlere tüm bu hizmetleri en iyi şekilde sunma çabası içerisinde yer alıyoruz.

Avcılar masaj salonu aktivitelerinin yoğun şekilde yapıldığı İstanbul’un güzide ilçelerindendir. Sadece Avcılar’da oturan insanların değil İstanbul’un tüm ilçelerinde oturan insanlar için hizmet vermeye açık olan Avcılar masaj salonları, verdiği farklı türlerdeki masajlar ile herkesin aradığı masaj salonları olmaktadırlar. Birçok masaj türü bulunmaktadır ve masaj yüzyıllardır, dünya genelinde birçok halk tarafından uygulanmaktadır. Kültürümüzdeki Türk hamamı ve tellaklarımızın keseleme geleneği de temelinde masaj ile rahatlamaya dayanmaktadır. Birçok farklı masaj çeşidi bulunur ve önemli olan, eğitimli ve işinin ehli uzmanların elinde doğru masaj yardımı almaktır. Avcılar masaj salonu gibi profesyonel, sağlık açısından gerekli şartları yerine getirmiş salonlardan hizmet almak en ideal olandır.

Masaj salonu olarak terapi yaptırdığınızda, olumlu etkilerini hemen hissedeceksiniz. Hem bedensel, hemde psikolojik etkileri vardır. Masaj salonu hizmetinde en önemli etkilerden biri kan dolaşımının hızlanmasını sağlamasıdır. Vücudumuzda birçok ana damar ve çok sayıda kılcal damar bulunur. Bunlar hücrelerden dokulara, organlara kadar, vücudumun beslenmesini ve hayatımızın devam etmesini sağlar. İşte masaj hareketleri, tüm damarların canlanmasını sağladığından, organların sağlıklı çalışmasında çok etkilidir.  Hücrelerin oksijenle dolmasında masaj hareketlerinin etkisi önemlidir. Bu sayede, bağışıklık sisteminin güçlenmesine çok olumlu katkıları olur. Masaj yaptırdıktan sonra çok daha az hastalandığınızı fark edeceksiniz.

masaj salonu

masaj salonu

Avcılar masaj salonu ile masaj hizmeti alarak, vücudunuzdaki bu olumlu etkileri hemen hissedeceksiniz. Masajın son derece olumlu sonuçlarından biri de lenf sistemine etkisidir. Lenf sistemimiz vücudumun temel taşlarından biridir. Uzman dokunuşlar, lenf sistemimizdeki zararlı birtakım maddelerin vücuttan atılmasını sağlar. Buna uzmanlar, ödemin atılması, toksinlerin atılması olarak da adlandırmaktadır. Bu sayede kişinin bedenindeki şişlik de iner, bir zayıflama etkisi söz konusu olur.

Avcılar Masaj Salonu ve Masaj Türleri

Masaj popüler kültür tarafından her zaman lüks bir eylem olarak gösterilmiştir. Aslında masaj yaptırmak lüks bir bakım değil, sağlığımıza çok önemli etkileri olan bir kişisel bakımdır. Ülkemizde masajın olumlu etkileri giderek artmaktadır. Masaj yaptırmak zannedildiği kadar kolay, her yerde yaptırılabilecek bir bakım değildir. Bu alanda eğitim almış, masör ya da masözlerden bu hizmeti almak gerekir.

Masaj eğitimi alan beylere masör, bayanlara ise masöz denmektedir. Bir masöz ve masör vücudun sinir noktalarını, dokunulması gereken beden noktalarını iyi bilir. Dokunuşlarında profesyonellik, aynı zamanda bedeni uyaracak, kan akışını hızlandıracak etki ve sıcaklık vardır. Avcılar masaj salonu gibi özenli hizmet sunan, temiz ve profesyonel ekibi olan yerlerde bu hizmeti alabilirsiniz.

Masaj olarak birden fazla tür bulunmaktadır. İsveç masajı, Uzak doğu Thai masajı, derin doku masajı, sporcu masajı, aromaterapi masajı, refleksoloji masajı, selülit masajı, taş masajı, bölgesel yapılan masajlar, bali masajı önemli masaj türleridir. Bunların en güzel örnekleri Avcılar masaj salonu kapsamında yapılmaktadır.

  • Sporcu Masajı

Bilindiği üzere İstanbul’un bütün ilçeleri profesyonel ve amatör sporcuların yoğun olarak bulunduğu yerlerdir. Bu kadar çok sporcunun olduğu bir ilde kaliteli bir masaj hizmetinden söz edilecekse bu hizmetin içinde sporcu masajının olmaması düşünülemezdi. Sporcuların faydalandığı bu masaj türü sayesinde Avcılar masaj salonu hizmetleri konusunda kendisinden beklenilenin çok üstünde hizmet vermekte ve sporcuların aradıkları kaliteyi fazlası ile göstermektedir.  Masaj merkezi olarak sizlere sporcu masajını sunuyoruz.

  •  Yüz Masajı

Masaj yapmak herkese verilen bu hizmet ile yüz kaslarının gevşemesi sağlanırken yüzlerdeki kırışıklıkların da önemli oranlarda azaltılmasına katkı sağlanmaktadır. Yüz masajı Avcılar’da bulunan masaj salonlarının başarılı bir şekilde uyguladığı bir diğer masaj türüdür. Masaj merkezi olarak sizlere yüz masajını sunuyoruz.

  •  İsveç Masajı

İsteyen herkese verilebilen bu masaj türü vücudun bütününe uygulanabilmekte ve tüm vücut kaslarının rahatlaması için önemli derecede etki göstermektedir. Avcılar masaj salonlarında İsveç masajı hizmetini de satın alabilirsiniz. Masaj merkezi olarak sizlere isveç masajını sunuyoruz.

  • Diğer Masaj Türleri

Avcılar’da bulunan masaj salonlarında Thai masajı, Anti Selülit masajı, Aromaterapi masajı ayrıca verilen masaj hizmetlerindendir. Her biri başarılı ve profesyonel çalışanlarla verilen hizmetler olduğundan bu masaj salonlarından yüzünüz asık ve yorgunluğunuzu atmadan çıkmanız pek mümkün görülmüyor.

avcılar masaj salonu

avcılar masaj salonu

 

Masaj Merkezi olarak Terapinin Faydaları ve Spa Masajı Nedir?

Masaj Merkezi olarak buradaki terapiler sayesinde birçok rahatsızlık ve ağrı giderilmektedir. Masaj vücudunuza yönelik rahatlamayı sağlarken, omuz ve sırt ağrılarını, adelelerde oluşan krampları, uykusuzluk problemlerini ve kabızlık gibi rahatsızlıkları gidermek için önerilmektedir. Özellikle ağrılar, kişilerin yaşam kalitelerini düşürmekte ve günlük hareketlerde zorlukların çıkmasına yol açmaktadır.

Tüm bu hareket zorluklarını ortadan kaldırmak ve ağrılara çözüm bulmak amacı ile farklı masaj teknikleri uygulanmaktadır. Avcılar masaj salonu yapıları ile düzenli masaj tedavileri sağlanabilmektedir. Düzenli olarak uygulanan masaj tekniği hem vücut yapınızda oluşan ağrıları hem de zihinsel ve bedenen rahatlamayı beraberinde getirecektir. Günlük hayatın zorlu koşullarından uzaklaşarak rahatlamaya yönelik yapılabilecek en iyi terapi şekli olarak bilinmektedir. Masaj merkezi terapilerinin en büyük yararlarından biri ise kan dolaşımını hızlandırmasıdır. Masaj dokuların beslenebilmesini ve oksijen ile yenilenmesini kolaylaştırmaktadır.

Spa Masajı Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Özellikle spa masajları sayesinde selülitlerin giderilmesi ve derinlemesine vücut rahatlaması sağlanmaktadır. Canlanmak, rahatlamak, cildin yenilenmesi, kronik ağrıların azaltılması, temizlenmek ve arınmak amacı ile gerçekleşmektedir. Ağrılardan kurtulurken farklı taşlar yardımı ile yapılan masaj teknikleri kullanılmaktadır. Aromatik yağlar eşliğinde yapılan masaj şeklinde, vücuda yönelik rahatlatıcı bir terapi uygulanmaktadır. Vücudunuzdaki problemli bölgeler yönelik farklı teknikler kullanılarak masaj uygulanmaktadır. Giyilen kıyafetler ve hazırlanma süreci tamamen terapiye yönelik bir uyum içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Avcılar masaj salonu başlığı içerisinde yararlanabileceğiniz masaj tekniklerinden biri olarak gösterilmektedir. Şifalı taşlar, aromatik yağlar ve özel masaj tekniğinin birleşimi ile meydana gelmektedir. Avcılar masaj salonu gibi işinin ehli yerlerde yaptıracağınız masaj ile bedeninizde süregelen ağrıların da sona erdiğini anlayacaksınız. Kas sisteminde dokunularak yumuşama sağlanır ve kasılmalar, krampların önüne geçilir. Genel anlamda rahatlama, psikolojinizin de düzelmesinde çok önemlidir. Hem psikolojik, hem de fizyolojik açıdan vücudun beslenmesi masaj ile sağlanır. Avcılar masaj salonu tüm terapi hizmetlerini masaj merkezi adıyla da sizlere sunuyor.

Masaj Tekniğinin Cilde Yönelik Yenileme Etkisi Nasıl Gerçekleşir?  

Masaj Merkezi olarak terapi yapılan bir ciltte gençleşme ve sıkılaşma gözlemlenmektedir. Cilde uygulana baskıdan dolayı gözenekler açılır ve aynı zamanda ciltte sıkılaşma oluşur. Bakımlı ve aromatik yağlar ile masaj uygulanmış bir cilt daha parlak ve genç bir görünüme kavuşmaktadır. Masaj tekniklerinin aynı zamanda mide ve safra gibi oluşumlara karşı olumlu etkileri bulunmaktadır. Avcılar masaj salonu ve masaj teknikleri başlıkları altında incelenebilecek bu faydalar, sağlık açısından olumlu etkiler barındırmaktadır. Günlük yaşamda eylemsiz kalmak ya da masa başı işlerde çalışmak ve uzun süre yanlış pozisyonda oturmaktan kaynaklana ağrıların, kronik hale gelmesi sonucu da masaj tekniklerinden yararlanılmalıdır. Masaj merkezi olarak ciltlerinizi terapilerimiz ile genç kılıyoruz.

masaj merkezi

masaj merkezi

 Masajla Mental Olarak Da Rahatlamak Mümkün Mü?

Genelde herkesin bildiği üzere masaj hizmetleri ile birlikte fiziksel olarak tüm farklı ağrılardan kurtulma imkanı elde edilirken aynı zamanda kronikleşmeye başlamış olan bir takım eklem veya romatizmal ya da kas ağrılarından da tamamen veya büyük bir oranda kurtulma şansı yakalanabilmektedir.

Fakat insanların büyük bir çoğunluğunun bildiği üzere masaj hizmetleri sadece fiziksel anlamda etki yapmamaktadır. Aynı zamanda kişinin ruhsal anlamda da rahatlamasına ve mental olarak hayata daha pozitif ve sakin bakmasına fırsat vermektedir. Yani birbirini tetikleyecek şekilde fiziksel olarak genel rahatlamanın yanında buna paralel olarak ruhsal olarak da rahatlamaya başlanabilmektedir. Bunu gerçekleştirmek için de Avcılar masaj salonu olan yerlerde bulunan ve bu işi tamamen profesyonel bir hale dökmüş uzman masözler kapsamında gerçekleştirmek yeterlidir.

  Ruhsal Anlamda Rahatlamanın Yolu

Gün içerisinde yaşanan yorgunluk ile birlikte vücudun farklı noktalarında meydana gelen ağrılar bu alanda eğitim almış sertifikalı masözler eşliğinde tamamen yok edilirken, tabii bu ağrılar ruhsal açıdan da kendini göstermektedir.

O yüzden birçok değişik masaj yöntemleri eşliğinde kasların gevşemesi ve sinirlerin rahatlaması ile birlikte kişi içinde bulunduğu tüm öfkeden ve üzüntüden tamamen arınma imkanı birçok değişik masa yöntemleri eşliğinde elde edebilmektedir. Bunu gerçekleştiren ve dünyanın birçok değişik noktasındaki masaj sistemlerinin kullanan profesyonel masajlar Avcılar masaj salonu olarak geçen birçok farklı merkezde görev yapmakta ve bunu güven içerisinde tamamen tıbbi bir şekilde sağlamaktadır.

 Kusursuz Bir Masaj Hizmeti

Fiziksel rahatlamanın yanı sıra ruhsal bir yolculuğa çıkmak için Avcılar masaj salonu olarak birçok değişik merkezde tamamen profesyonel bir şekilde gerçekleştiren hizmeti alabilir ve hayata daha farklı bir bakış açısıyla pozitif duygular ile olma şansını elde edebilirsiniz. Üstelik bütün bu hizmetleri çok uygun fiyatlar altında gerçekleştirebilir ve steril bir ortam içerisinde sağlıklı bir şekilde bu desteği alabilirsiniz. Dünyanın her noktasından öğrenilmiş olan birçok değişik masaj yöntemini kullanan ve sertifika sahibi uzman masözler, size de bu hizmete düzenli olarak vermek suretiyle yaşanabilecek tüm farklı fiziksel ağrılar ile birlikte ruhsal sorunların da giderilmesinde büyük bir olanak tanımaktadır.

Bir Masaj Salonu Nasıl Olmalıdır?

Masaj salonu deyip geçmemek, gerçekten özenli ve güvenilir merkezlerden yardım almak gerekir. Masaj salonunda hijyen kesinlikle her şeyden önemlidir. Ortam, masaj yapılan sedir, kullanılan havlu ve diğer eşyaların çok temiz olması gerekir. Ortam hoş kokulu ve rahatlatıcı olmalıdır. Kadronun da eğitimli, sertifikalı uzmanlardan oluşmakta olması son derece önemlidir. İşinde ehil olmayan birinin ellerinde önemli hasarlar yaşayabilirsiniz. Çünkü masaj, özel dokunuşlarla yapılan, uzmanlık isteyen bir bakımdır.

           Avcılar masaj salonu gibi gerçekten özenli hizmeti alacağınız merkezlerden düzenli masaj hizmeti alabilirsiniz. Sağlık ve moral açısından mükemmel olan masaj ile her anlamda kendinizi yenileyebilirsiniz. Bunun için merkezle iletişime geçmeniz, randevu almanız yeterlidir.

Avcılar Masaj Salonları Hangi Tür Masajları Uygulamaktadır?

                       Firmamız masaj salonu konusunda Türkiye’nin geneli ile kıyaslanabilecek performansta masaj salonlarına sahiptir. Bilinen en iyi masaj salonlarını sınırlarında barındıran ilçeye bu hizmetten faydalanmak için onlarca insan gelmektedir. Avcılar masaj salonu konusunda bu denli başarılı bir performansa ulaşmak için aşağıdaki masaj türlerini müşterilerine hizmet olarak sunmaktadır. Masaj merkezi günümüzdeki en önemli kurumların başında gelmektedir. Avcılar masaj salonu olarak da sizlere bu hizmeti en iyi şekilde sunmaya çalışıyoruz. Merter masaj salonu tüm istanbul’da sizlere hizmet sunuyoruz.