Alternatif Masaj Türleri Ve Sunduğu Faydalar

Son on yıl içerisinde medikal ve sağlık desteği bağlamında masaj yaptıranların sayısında gözle görülür bir artış var. Masaj salonlarında profesyonel hizmet kalitesi ve sertifikalı terapistler aracılığıyla ifa edilen bu terapi yöntemleri rahatlatıcı, iyileştirici ve sakinleştirici olmak üzere üç ana başlıkta toplanabilir.

 Derin Doku Yaptırma Seçeneği

Derin doku adı ile lanse edilen terapi türü son beş yıl içerisinde en çok talep edilen terapi yöntemlerinin başında geliyor. Vücutta toksinlerin hiç zorlanmadan ve ekstra bir ürüne ihtiyaç duyulmadan atılmasını kolaylaştıran bu uygulama hafif bir tempoya sahiptir. Hem erkekler hem de kadın müşteriler bu spa türünden tercihe bağlı olarak faydalanabilir. Fiziksel noktalarından zihinsel sağlığı da olumlu olarak etkileyen uygulamanın ortalama süresi 1 saattir. Bunun sonunda sauna ve buhar banyoları yaparak toksinlerin dışarı atılması hızlandırılabilir. Genellikle baş ve omuz bölgesine yaptırılan ve klasik masaj türüne çok benzeyen bu terapinin bir diğer önemli özelliği düğümlenen dokulara canlılık katmasıdır.

profesyonel masaj

profesyonel masaj

 Bölgesel Masaj ve Uygulama Alanları

Ağrıların kendilerini sıklıkla hissettirdiği bölgelere özel uygulanan terapiler direkt olarak problem odaklı olarak hizmet vermektedir. Örneğin uzun süre ayakta kalan kişiler ayak ve bilek bölgelerine spa yaptırarak bacaklara kadar uzanan ağrılardan profesyonel ölçeklerde kurtulmaktadır. Sırt kısmında kulunç ağrısı ve tutulma olarak kendini gösteren kas sıkışmaları da sırt masajları vasıtasıyla azaltılabilir. Ayak spası da uzun süreler sonunda oluşan yorgunluklara, kaygı ve stres bozukluklarına da doğrudan doğruya iyi gelmektedir. Bölgesel masaj yaptırmak isteyen kişiler rezervasyon yaptırırken ağrıyan bölgelerini ekstra belirtmelidir. Bir diğer seçenek olarak baş boyun tedavileri hem rahatlamayı hem de saç sağlığını dolaylı olarak etkileyen bir başka tedavi yöntemidir.

 Alternatif Bir Terapi: Aromaterapi

Bitki özlü yağlar ve tamamen organik kremler ile birlikte ifa edilen aromaterapi hem sağlık hem de estetik beklentileri karşılamaktadır. Besleyici yağlar ile birlikte cilt bölgesindeki çatlakların giderilmesini sağlar. Aynı zamanda sivilce ve akne gibi istenmeyen oluşumların ortaya çıkmasını önler. Papatya ve Acıbadem yağı başta olmak üzere bu uygulamalar için özel olarak üretilmiş ürünler ücrete dahil olarak bu tedavi süreçlerinde tatbik edilir.