Spa Seçenekleri Ve Özellikleri

Otellerde müşterilere özel sunulan spa hizmetleri birçok farklı seçeneğe ayrılıyor. Erken rezervasyon yaptıran kişilere bu hizmetler ücrete dahil yapılarak indirimli fiyatlarla birlikte sunuluyor. Kadınlara, erkeklere hem de çocuklara özel arz edilen tüm hizmetler sağlıklı yaşam ve eğlenceli vakit geçirme kıstaslarını yerine getirmektedir.

Genel anlamda açık ve kapalı hizmete açılan havuzlar son beş yıl içerisinde farklı konseptlerde ve kalitelerde de sunuluyor. Çocuklara özel derinliğe havuzlar güvenli şekilde eğlenmenin merkezini oluşturuyor. Bununla birlikte içten ısıtmalı bir mekanizmalı havuz türleri de sonbahar ve kış mevsimleri için ayrı spa kalitesi ihtiva etmektedir. Havuzlar günlük temizlenmekte ve ilaçlanmaktadır. Isıtmalı sisteme sahip havuzlar eklem ağrıları ve romatizma gibi rahatsızlıkların iyileşme süreçlerine de direkt katkı sağladığı için tercih sebebidir.

 Isıtmalı Taş Yatak Spa Hizmetleri

Hamamların göbek taşına benzer işleve sahip ısıtmalı taş yataklar özellikle dinlenme süreçlerinde tatilcilere eşlik etmektedir. Mermer ve mozaik ile birlikte ısı yalıtımını sağlık kriterleri baz alarak sağlayan bu yataklar bağışıklık sistemini güçlendiren etkiye de sahiptir. Aynı zamanda hamam ve sauna hizmetlerinden sonra dinlenmek isteyen herkes de bu yataklarda 20 ile 30 dakika arasında uzanabilirler. Genetik ya da kronik nedenlerden dolayı kas ağrısı çeken tüm yetişkinler de ücrete dahil ısıtmalı taş yataklarının kendilerine sunduğu avantajlardan faydalanabilir.

 Buhar Banyosu ve Faydaları

Sağlık hem de estetik beklentileri büyük oranda sağlayan buhar banyoları uzun yıllardan beri sistemli şekilde değerlendirilen diğer spa hizmeti. Cildin gözeneklerini açarak hava almasını sağlayan bu özel banyolar aynı zamanda toksinlerin vücuttan atılmasını da kolaylaştırıyor. Sivilce, akne ve siyah nokta gibi istenmeyen cilt lekelerinin giderilmesi için bu banyolar düzenli tercih edilebilir. Yüz kaslarını otomatik olarak rahatlatan buhar banyoları kaygı ve stres bozukluklarına da doğrudan iyi gelmektedir. Yaşlanmaya bağlı cilt yüzeyinde ortaya çıkan kırışıklarının giderilmesi için bu spa türü talep edilebilir.

 Herkese Açık Olan Spor Salonları           

Tatillerini dinlenerek hem de zinde kalarak geçirmek isteyen herkes, günün 12 saati açık spor salonları hizmetlerinden faydalanabilir ve profesyonel masaj yaptırabilirler. Kardiyo alanında bisiklet, koşu bandı, uzay yürüyüşü ve mekik stantları yer almaktadır. Aynı zamanda ağırlık bölümleri de bulunan spor salonlarında her kas grubunu çalıştırmaya yarayan özel kas kütleleri bulunuyor. Bu salonlarda spor hocaları da rehber olarak görev almaktadır.